Jak probíhá odborná likvidace štěnice domácí

V první řadě zapomeňte na svépomocnou likvidaci štěnic pomocí volně prodejných insekticidních přípravků.

Nejde o to, že by tyto přípravky nebyly účinné, některé účinné jsou, jde však o čas!

Není-li totiž aplikace insekticidů důkladná a přesně cílená, nebude fungovat 100% -ně, zamoření (infestace) štěnicemi se zvětší, v důsledku čeho se kompletní likvidace štěnic zbytečně prodlouží a prodraží. Vždy se doporučuje kontaktovat odbornou firmu se specializací na hubení štěnic. Zlikvidovat štěnice je někdy dokonce problémem i pro profesionály.

Jak postupujeme při likvidaci štěnic my?

Likvidace štenic Brno a okolí

Naši zaměstnanci nejdříve důkladně prohlédnou celý objekt, všechna místa a místnosti, kde by se štěnice mohly vyskytovat. Následně Vás budou informovat o stavu, v jakém se objekt nachází, co se týče zamoření štěnicemi. Pokud se potvrdí Vaše podezření ohledně štěnic, následuje po dohodě s Vámi dezinsekce celého objektu.

Před příchodem našich zaměstnanců je důležité nepřenášet žádné věci z místnosti do místnosti, ani jejich nevyhazování na smetiště, aby se přesunem nábytku či starých koberců zbytečně nepřenesly štěnice na nová místa.

Likvidace štěnice domácí začíná aplikací suché páry při teplotě cca 200 °C a tlaku 8,5 baru, která ničí vajíčka a larvy štěnice. Suchou párou se ošetřují hlavně matrace postelí a vše co se nachází v jejich bezprostřední blízkosti (noční stolek, pracovní stůl, židle, skříň a jiný nábytek). Suchá pára musí být aplikována z bezprostřední blízkosti, aby se zabránilo úniku tepla. Postupovat se musí pomalu. Čím delší je působení páry, tím je větší šance na zlikvidování všech vajíček.

Hubení štenic - Brno a okolí

Pak následuje chemický insekticidní postřik, který hubí dospělé štěnice domácí a jedince ve druhém a vyšším larválním stádiu vývoje. Postřikuje se vše, co se v zamořené místnosti nachází, každá spára, všechny postele, matrace, peřiny, stěny, podlaha, strop atd. Nakolik štěnice domácí leze, je nutné chemickým postřikem zasáhnout každé místo, což je velmi pracná záležitost.

Tento postup se opakuje všude, kde je to nutné, v zamořeném objektu v každé místnosti. Během postřiku nemusíte zamořený objekt opustit, protože používáme výhradně chemii, která škodí pouze štěnicím, lidem ne. Z toho vyplývá, že každý objekt lze obývat hned po zásahu našeho týmu.

Naši zaměstnanci Vám také poskytnou přesné instrukce, jak postupovat dál, protože některé věci je např. nutné ještě vyprat na min. 60 °C, případně utěsnit silikonem stoupačky atd. Často se dohodne i další návštěva. To závisí na intenzitě zamoření štěnicemi.

Předběžnou cenovou nabídku za naše služby Vám můžeme navrhnout i na základě Vašich informací po telefonu, bez potřeby první prohlídky, což ušetří Váš čas i peníze.

Video: Nález štěnic v bytě

Štěnice v bytě v Brně